Wspieramy i pomagamy od początku!

Uroczyste otwarcie Domu Autysty w Poznaniu!

Od samego początku Lider Projekt aktywnie kibicuje i wspiera w działaniach Fundację Dom Autysty założoną przez grupę rodziców nastolatków, uczęszczających do szkoły dla dzieci z autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Tylewicza w Poznaniu. To projekt szczególnie nam bliski i jesteśmy z niego bardzo dumni, od zdobycia funduszy unijnych na budowę nowoczesnej placówki dla dzieci z autyzmem, poprzez wspieranie w rozliczaniu projektu aż po wyczekiwany i szczęśliwy moment otwarcia placówki – Domu Autysty w Poznaniu – jesteśmy razem.

Głównym celem powstania Domu Autysty jest zabezpieczenie przyszłości  niesamodzielnych autystycznych dzieci – po ukończeniu edukacji, a przede wszystkim w okresie po śmierci rodziców. Dom Autysty będzie placówką otwartą także na inne dorosłe osoby z autyzmem. Odpowiednio wykwalifikowana kadra będzie prowadzić dzienne zajęcia dla osób z Poznania i okolic, organizować pobyty wytchnieniowe, wspierać w znalezieniu pracy tych, którzy będą w stanie ją podjąć, animować życie kulturalne ludzi z autyzmem.

Od 1 września, po kilku latach starań, planów i przygotowań Dom Autysty  zaczął swoją działalność. Rozpoczęły się zajęcia dla grupy dorosłych osób z autyzmem finansowane ze środków Unii Europejskiej. Wśród zajęć są  m.in. plastyczne – uczestnicy malują, lepią z masy solnej, tworzą makietę domu, kulinarne – pieczenie babeczek, ciast, smażenie naleśników, działa pracownia gospodarstwa domowego oraz komputerowa.

Uczestnicy codziennie trenują swoją samodzielność, pogłębiają umiejętności samoobsługowe. Nie brakuje też wspólnych gier, układania puzzli, spacerów czy wyjść na lody.

Projekt „Razem do samodzielności – kompleksowe wsparcie dla osób z autyzmem i ich opiekunów” realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Programu Rozwoju Regionalnego.

Zobacz również
15
czerwiec
2021

Działamy w Pile!

Lider Projekt napisał wniosek do BGK o pożyczkę w ramach instrumentu Jessica 2 na rewitalizację zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 7 w znajdującego się w centrum Piły. Budynek zyska nową,…
Czytaj więcej >
09
czerwiec
2021

Pomagamy w rozliczeniu projektu „Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Buku”

W 2018 roku Lider Projekt napisał wniosek o dofinansowanie projektu „Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Buku” w ramach WRPO 2014-2020. Obecnie po sukcesie i uzyskaniu dofinansowania pomagamy w rozliczaniu projektu.…
Czytaj więcej >
26
maj
2021

Projekt „Budowy Domu Autysty w Poznaniu” oficjalnie zakończony!

Jak wygląda oficjalne zakończenie projektu, w którym uczestniczyliśmy od początku do końca, od zdobycia funduszy unijnych na budowę nowoczesnej placówki dla dzieci z autyzmem poprzez wspieranie w rozliczaniu projektu? Wielki…
Czytaj więcej >