Wspieramy i pomagamy od początku!

Uroczyste otwarcie Domu Autysty w Poznaniu!

Od samego początku Lider Projekt aktywnie kibicuje i wspiera w działaniach Fundację Dom Autysty założoną przez grupę rodziców nastolatków, uczęszczających do szkoły dla dzieci z autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Tylewicza w Poznaniu. To projekt szczególnie nam bliski i jesteśmy z niego bardzo dumni, od zdobycia funduszy unijnych na budowę nowoczesnej placówki dla dzieci z autyzmem, poprzez wspieranie w rozliczaniu projektu aż po wyczekiwany i szczęśliwy moment otwarcia placówki – Domu Autysty w Poznaniu – jesteśmy razem.

Głównym celem powstania Domu Autysty jest zabezpieczenie przyszłości  niesamodzielnych autystycznych dzieci – po ukończeniu edukacji, a przede wszystkim w okresie po śmierci rodziców. Dom Autysty będzie placówką otwartą także na inne dorosłe osoby z autyzmem. Odpowiednio wykwalifikowana kadra będzie prowadzić dzienne zajęcia dla osób z Poznania i okolic, organizować pobyty wytchnieniowe, wspierać w znalezieniu pracy tych, którzy będą w stanie ją podjąć, animować życie kulturalne ludzi z autyzmem.

Od 1 września, po kilku latach starań, planów i przygotowań Dom Autysty  zaczął swoją działalność. Rozpoczęły się zajęcia dla grupy dorosłych osób z autyzmem finansowane ze środków Unii Europejskiej. Wśród zajęć są  m.in. plastyczne – uczestnicy malują, lepią z masy solnej, tworzą makietę domu, kulinarne – pieczenie babeczek, ciast, smażenie naleśników, działa pracownia gospodarstwa domowego oraz komputerowa.

Uczestnicy codziennie trenują swoją samodzielność, pogłębiają umiejętności samoobsługowe. Nie brakuje też wspólnych gier, układania puzzli, spacerów czy wyjść na lody.

Projekt „Razem do samodzielności – kompleksowe wsparcie dla osób z autyzmem i ich opiekunów” realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Programu Rozwoju Regionalnego.

Zobacz również
05
czerwiec
2024

Obecnie rewitalizujemy

Wkrótce będziemy kończyć prace nad Gminnym programem rewitalizacji dla Szczecina. Niedawno został uchwalony Program Rewitalizacji dla Torunia, który opracowywaliśmy. Obecnie pracujemy nad rewitalizacją dla Wrześni, Krotoszyna, Swarzędza i Komornik, a…
Czytaj więcej >
11
marzec
2024

Estrada Poznańska uzyskała dofinansowanie na przebudowę

Nasza współpraca z samorządową instytucją kultury Miasta Poznania Estradą Poznańską zaowocowała pozyskaniem przez nią dofinansowania blisko 20 mln zł na rozwój z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.…
Czytaj więcej >
15
czerwiec
2021

Działamy w Pile!

Lider Projekt napisał wniosek do BGK o pożyczkę w ramach instrumentu Jessica 2 na rewitalizację zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 7 w znajdującego się w centrum Piły. Budynek zyska nową,…
Czytaj więcej >