Wspieramy i pomagamy od początku!

Uroczyste otwarcie Domu Autysty w Poznaniu!

Od samego początku Lider Projekt aktywnie kibicuje i wspiera w działaniach Fundację Dom Autysty założoną przez grupę rodziców nastolatków, uczęszczających do szkoły dla dzieci z autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Tylewicza w Poznaniu. To projekt szczególnie nam bliski i jesteśmy z niego bardzo dumni, od zdobycia funduszy unijnych na budowę nowoczesnej placówki dla dzieci z autyzmem, poprzez wspieranie w rozliczaniu projektu aż po wyczekiwany i szczęśliwy moment otwarcia placówki – Domu Autysty w Poznaniu – jesteśmy razem.

Głównym celem powstania Domu Autysty jest zabezpieczenie przyszłości  niesamodzielnych autystycznych dzieci – po ukończeniu edukacji, a przede wszystkim w okresie po śmierci rodziców. Dom Autysty będzie placówką otwartą także na inne dorosłe osoby z autyzmem. Odpowiednio wykwalifikowana kadra będzie prowadzić dzienne zajęcia dla osób z Poznania i okolic, organizować pobyty wytchnieniowe, wspierać w znalezieniu pracy tych, którzy będą w stanie ją podjąć, animować życie kulturalne ludzi z autyzmem.

Od 1 września, po kilku latach starań, planów i przygotowań Dom Autysty  zaczął swoją działalność. Rozpoczęły się zajęcia dla grupy dorosłych osób z autyzmem finansowane ze środków Unii Europejskiej. Wśród zajęć są  m.in. plastyczne – uczestnicy malują, lepią z masy solnej, tworzą makietę domu, kulinarne – pieczenie babeczek, ciast, smażenie naleśników, działa pracownia gospodarstwa domowego oraz komputerowa.

Uczestnicy codziennie trenują swoją samodzielność, pogłębiają umiejętności samoobsługowe. Nie brakuje też wspólnych gier, układania puzzli, spacerów czy wyjść na lody.

Projekt „Razem do samodzielności – kompleksowe wsparcie dla osób z autyzmem i ich opiekunów” realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Programu Rozwoju Regionalnego.

Zobacz również
08
Październik
2020

Prace nad przebudową Placu Pocztowego w Trzciance dobiegają końca!

Zaledwie dwa lata temu, w czerwcu 2018 roku Lider Projekt z sukcesem przygotował wniosek o dofinansowanie dla projektu pn. „Zagospodarowanie Placu Pocztowego wraz z utworzeniem Centrum Integracji Społecznej oraz zagospodarowanie terenu Targowiska…
Czytaj więcej >
08
Październik
2020

Rewitalizacja terenów nadrzecznych rzeki Gwdy i części wyspy miejskiej trwa!

W czerwcu 2018 roku Lider Projekt przygotował projekt „Rewitalizacja przestrzeni publicznej w Pile – tereny nadrzeczne rzeki Gwdy i północna część wyspy miejskiej”, dzięki któremu Piła dostała dofinansowanie na rewitalizację…
Czytaj więcej >
08
Październik
2020

I jeszcze raz Piła zmieniająca się w nowoczesne miasto przyjazne mieszkańcom!

W czerwcu 2018 roku Lider Projekt przygotował projekt „Nowoczesne Centra Społeczno-Rekreacyjne Powiatu Pilskiego – przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego…
Czytaj więcej >